26 Kasım 2013 Salı

Bunu Blogumda Paylaşabilirim. Hürriyet Benim.

Hürriyet; gündeme dair cesur bir projeyle karşımızda. TBWA\ISTANBUL'un hazırladığı proje kısa zamanda oldukça ses getirdi. Din, dil, ırk, cinsiyet ayırt etmeden bireysel özgürlükleri konu alan projenin amacı Türkiye'nin dört bir yanından insanların hürriyetlerini dile getirmeleri ve seslerini duyurmaları...

Bu proje katılımcıların kendi hürriyetlerini anlatmaları için tasarlandı, katılımcılar videolarını oluştururken ilham versin diye de bir film hazırlandı.
 
Hürriyet, herkesi kendi hürriyet cümlelerini yazmaya ve hürriyet şarkılarını yaratmaya davet etti. Kullanıcılar içinde kendi fotoğraflarının da olduğu hürriyet filmleri yaratabiliyor ve bu filmleri sosyal medyada dilediğince paylaşabiliyor. Ayrıca seçtikleri mesaj ve fotoğraflarından oluşan bannerı hurriyet.com.tr sayfalarında yayınlanıyor. Kısaca proje tamamıyle interaktif bir proje olarak kurgulandı. www.hurriyetbenim.com üzerinden ilham verici videoyu seyredebilir, kendi video ve bannerınızı yaratabilirsiniz.

"Hürriyet Benim" filmi, daha TV’ye çıkmadan viral olarak sosyal medyada gösterildi ve çok kısa sürede yayılarak; sosyal medyada konuşulmaya ve paylaşılmaya başlandı. Kullanıcıların katkılarıyla yapılan klipleri Twitter'dan #hürriyetbenim hashtag'iyle takip edebilirsiniz.

Ben de kendi videomu oluşturdum ve benim için hürriyetin ne demek olduğunu anlattım. İzlemek için;

Bir boomads advertorial içeriğidir.

BEBEİMGELİYOR DOĞUM VE SONRASIN DESTEK PROGRAMINDA ARALIK AYIAralık ayında hemen hemen her hafta sonu bir eğitimim olacak!

08 Aralık pazar günü saat 11:00-14:00 arasında Doğuma Hazırlık,

15 Aralık pazar  saat 11:00-13:00 arasında Anne sütü ve Emzirme,

22 Aralık pazar saat 11:00-13:00 arasında Doğum Sonrası Bebek eğitimlerim olacak.

Aralık ayından itibaren Emzirme konusunda destek almak istediğinizde Marga Yaşam Atölyesinde Bireysel Emzirme Danışmanlık hizmeti vermeye başlayacağım. Bunun için öncesinde ertugrul.esra@gmail.com e-mail atarak randevu almanız yeterli olacak!!

Eğitimlerim Bostancı 'da Marga Yaşam Atölyesinde olacaktır.
www.marga.com.tr mekan hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bebeklere Masaj


Bütün aileler doğal olarak çocuklarını dokunarak severler. Anne ve baba, bebek uyuyacağı zaman elleriyle hafifçe sırtını sıvazlarlar veya okşarlar, veya çocuk ağlıyorsa sarılırlar, sırtını okşarlar veya yavaşça yüzünü okşarlar.
Bebeklere çok iyi geldiği tespit edilen bir başka dokunuş şekli de bebeğe masaj yapmaktır.

Bebek masajının faydaları

Masajın pek çok faydası olabilir. Stres içindeki bir bebeği, masaj sakinleştirebilir ve rahatlamasını sağlayabilir. Ayrıca, kabızlık geçiren veya gece huzursuz olan bebekler için de özellikle yararlı olabilir. Araştırmalar, düzenli masajın prematüre bebeklerin daha hızlı kilo almasına yardımcı olduğunu göstermektedir.
Ayrıca, masaj, anne-babanın bebek ile daha yakın bir bağ kurmasına yardımcı olmaktadır.Bebek kendini emniyette ve sevildi©ini hissetmektedir. Masaj sayesinde anne-baba ve bebek birbirlerine güvenmeyi  öğrenirler. Anne-baba bebeklerine masaj yapsın ya da yapmasın, bebeğe dokunulması, tutulması ve okşanması duygusal gelişimi açısından çok önemlidir.

Masaj yapılacak zamanlar

Anne-babanın günlük yaşam içinde bebeklerine dokunup masaj yapabilecekleri pek çok imkan vardır. Bunlar arasında:
• bebeğin bezini değiştirirken
• banyodan sonra
• yatma saatinde
• bebeğe sarıldığınızda
• yerde bebeğin yanında otururken

Masaj yapma şekilleri

Anne-baba bebeğin masajı nasıl karşıladığına dikkat etmelidir. Çünkü her bebek masajı aynı şekilde karşılamaz. Bazı bebekler sevmez, veya bazı yerlerine dokunulmasını severken başka yerlerine dokunulmasını sevmez. Bebeğin tercihlerine saygı duyulmalıdır. Ancak, bebeklerin çoğu dokunulmayı veya masajı sever.
Masajdan önce bebeğin cildine bir şey sürmek gerekli değildir. Ancak, saf bebek masaj kremi veya pudra kullanılabilir.

Bebeklere masaj yapma tekniklerini resimli olarak gösteren web siteleri:

http://www.babycentre.co.uk/general/3835.html
http://www.cyh.com/HealthTopics/HealthTopicDetails.aspx?p=114&np=301&id=1883