6 Aralık 2013 Cuma

5.Gün: Bir rüyanızı veya kabusunuzu hikaye şeklinde yazın. #blogfırtınası

DÜN GECE RÜYAMDA HAMİLEYDİM!!!!!

Rüya mı kabus mu bilemedim doğrusu.

Nedense bu konu hakkında bir türlü karar veremiyorum. Çünkü Altuğ'a hamileyken başıma gelmeyen kalmadı. Erken doğum tehtidi gerçek oldu ve 30. haftada hastanelik oldum. 33. hafta da da neredeyse oğlumu kaybediyordum.Kordon dolandığı ve suyumun da azalması neticesiyle apar-topar doğuma alındım. Çok fenaydı, çok...

Ama Altuğ bana Allahın en büyük hediyesi. O kadar güzel bir duygu ki.. İsteyen herkesin bu duyguyu yaşamasını Allah nasip etsin.

Dün bizim kliniğe gelen bir anneden çok etkilendim sanırım. 3. tüp bebek tedavisi sonucunda hamiler kalıp,27. haftada ikiz bebeklerini kaybetti. Dün onunla epey bir sohbet ettim. 10 gün olmuş bebeklerini kaybedeli ve çok güçlü bir kadındı. Toprağa verdim bebeklerimi demesi kulaklarımdan gitmiyor:(( Onunla konuşunca Altuğ'unun son muayenesinde kalp atışını görmediğimde hissettiklerimi yaşamış olduğunu görmek sanırım zorladı beni birazcık. ve dün gece rüyamda hamile olduğumu gördüm.
Sanırım halen hazır değilim:((

15 ARALIK EMZİRME SEMİNERİNE ANNE VE BEBEKLERİ BEKLİYORUM!!


EMZİRME;HAYATA SAĞLIKLI BİR BAŞLANGIÇ!!!
Bir çocuk bekliyorsunuz. Gebelik, doğum ve emzirme dönemi,hayatınızın yepyeni bir kesitini oluşturur. Kadın olmayı belki de çok yoğun yaşayacağınız bu dönem hakkında daha fazla bilgi edinmek istersiniz.
Bu kursumuzdaki amaç size, emzirmenin gayet doğal olduğu güvenini vermektir.
Vücudunuz daha şimdiden kendiliğinden buna hazırlanmaktadır.Emzirmek kolay öğrenilir, ancak bazı küçük şeyler yüzünden çok zahmetli bir hal alabilir. Güçlüklerden kaçınmanız amacıyla,
emzirmeyle ilgili en önemli şeyleri bu eğitimde toparladım.
Emzirme yoluyla çocuğa sıcaklık, korunma duygusu, huzur, koruma ve güvenlik vereceksiniz. Çocuğunuza hayat için mümkün en iyi başlangıcı sağlayacaksınız.

Kursumuzun İçeriği:

-Anne sütünün oluşumu ve üstünlükleri, 
Anne sütüne nasıl başlamalıyım?
-Anne sütünün gelişimi
-Sütüm bebeğe yetiyor mu?
-Memeye yerleştirme ve emzirme pozisyonları
-Emzirme sorunları
-Anne sütünü Arttırmak için yapılabilecekler
-Emziren Annenin Beslenmesi
-Emzirme ve Baba
-Prematüre ve Düşük Ağırlıklı Bebeklerde Emzirme
-Çalışan annenin Emzirmesi ve İşe Adaptasyonu
-Biberon ve Emzik
-Emzirme Döneminde kullanabileceğiniz  yardımcı malzemeler

Bu kursumuza ister hamileyken ister bebeğiniz yeni doğduğunda katılabilİrsİniz. Babalarda size eşlik edebilir. Uygulamalı olarak ders anlatılacaktır.
Dersimiz 2 saat sürecektir.

EĞİTİM YERİ VE SAATİ: 15ARALIK PAZAR GÜNÜ SAAT 11:00-13:00 ARASINDA OLACAKTIR.
eĞİTİM YERİ: MARGA YAŞAM ATÖLYESİ www.marga.com.tr

EĞİTİM ÜCRETİ 100 tL.
Detayları öğrenmek VE kayıt için ertugrul.esra@gmail.com bana email atabilirsiniz.

GÜZEL BİR DUYURU!!!Türkiye’de bir ilk

--‐Masalsı Bir Gösteri:

--‐Sahne Genç Yeteneklerin:

--‐Çocuklar Sahnede:

Ritim ve Dans Tiyatrosu olarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. İzmir’in ardından
projemizin ikinci ayağı için İstanbul’dayız.
7--‐19 yaşları arasındaki çocukların ve gençlerin rol alacağı ritim ve dans tiyatromuzun seçmelerini başlatıyoruz. Seçmelerin ardından yaklaşık üç ay sürecek
hazırlık dönemiyle birlikte genç oyuncularımız dans, müzik, ritim ve drama dallarında
yeterli eğitimi alarak provaları tamamlayıp dünya çapında bir gösteri sergileyecekler.
Hem Türkçe hem de İngilizce hazırlanacak oyunumuz izleyici karşısına çıkacak ve
haziran ayına kadar sahnelenecek
Üç büyük ilimizde turnesini yaptıktan sonra, yurt dışında da 1 kez tiyatro severlerle
buluşturmayı planlıyoruz.

İlginiz ve desteğiniz için çok teşekkür ederiz.

20 ARALIK DA İSTANBUL FLORENCE NİGHİTNGALE HASTANESİ İKİNCİ TÜP BEBEK TOPLANTISINA GELMEK İSTER MİSİNİZ?Geçen ay ilkini yaptığımız Tüp bebek Anne Destek toplantısının ikincisi  20 Aralık da olacak. 20 aralık da saat 11:00-12:30 arasında olacak toplantımıza Tüp bebek tedavisi olmuş, negatif denemeleri olan ve tüp bebek ile bebek sahibi olan tüm anne ve anne adaylarını bekliyoruz.
Bu toplantı yapmaktaki amaç, anne ve anne adaylarının birbiriyle dertleşmesi, isterlerse de ücretsiz tıbbi danışmanlık almaları.

Bazen sürekli medikal tedavi sürecindeyken, tedavi gördüğünüz mekanı ve çalışanları sosyal ortam da görmek, dertleşmek, mutlulukları ve üzüntüleri paylaşmak çok rahatlatıcı olabilir.Birbirimizden biz çalışanlar olarak da çok şey öğrenebiliyoruz.Ben geçen toplantıya kadar, tüp bebek tedavi süreci sonrasında düşük olacaksa hiç gebelik olmasın diye düşünürdüm. Fakat geçen toplantımıza katılan ve 4. denemesinde gebe kalıp, 14 haftalık bebeğini kaybetmiş konuğumuz o 14 hafta boyunca yaşadıklarını iyi ki yaşadığını söyledi. Evet sonunda üzülmüş ama hamile olmayı hissetmiş. Bu duyguya değerdi, dedi. o nedenel o günden sonra hastalarımıza bu sözü artık söylemiyorum.
Bu toplantılar -bence- bizim için de farkındalık yaratıyor.
Sizde bizle deneyiminizi paylaşmak, bu tedavi sürecinde yaşadıklarınızı konuşmak , tedavi hakkında, tüp bebek hakkında gelişmeleri öğrenmek isterseniz sizleri bekliyoruz!!