31 Ocak 2014 Cuma

DOĞUM DA HASTANEYE NE ZAMAN GİTMELİSİNİZ?
Çiftlere, genellikle, kasılmaların beşer dakika arayla bir saat boyunca sürmesi halinde hastaneye gitmeleri söylenir. Deneyimli doğum uzmanları, sancı çekmenin evde kolay daha kolay olduğunu bildiklerinden,bazen çiftlerin ileri evrelere kadar evde kalmalarına yönelik teşvik ederler.

Bazen ilk bebeğini doğuran bir kadının rahiminin hazırlanması ve inceltmeye yarayan orta şiddetteki sancılar, aktif ve güçlü sancılar başlamadan önce saatlerce, hatta bütün bir gün sürebilir.Bu nedenle eğer özel bir sağlık sorununuz veya hastanede bulunmanızı gerektiren kişisel bir gerekçeniz yoksa, doğumun başlangıç aşamalarını evde geçirmeniz.

9 ŞUBAT'TA DOĞUM SONRASI BEBEK BAKIMI EĞİTİMİ

Keyifli ve heyecanlı bir dönemin başındayken merak ettiğiniz ve belki biraz endişelendiğiniz şeyler olabilir. Gebelik, doğum ve en sonunda ulaştığınız bebek.. Bunlar bir anne ve baba adayının hayatında dönüm noktalarıdır. Biz bu dönüm noktanızın en iyi şekilde olması için sizlere destek vermeye çalışıyoruz.. Bu eğitimdeki amaç, bebeğiniz dünyaya geldikten sonra evde ki düzeni kolayca kurabilmenize yardımcı olabilmektir. Doğum öncesinde nasıl doğum planı yapıyor ve ona göre hareket etmeye çalışıyorsak, evdeki ilk günler içinde bu tip bir plan yapmanın yararlı olacağını düşünüp, bu eğitim programını hazırladık.Ağırlıklı olarak bebek ve bakımından bahsedeceğiz.
 Bu eğitim programın da 


*Anne sütü ve Emzirme

*Bebek Bakımı ile ilgili tüm detaylar anlatılacaktır!!!
 -Göbek bakımı,
-Yeni doğan sarılığı,
-Bebeğin altının değiştirilmesi,
 -Bebeği tutuma ve taşıma,
 -Bebeği giydirme,
 -Yenidoğan refleksleri,
 -Bebeğin yıkanması,
 -Bebeğin gazının çıkarılması,
-Bebek için rahatlatma masajı,
 -Bebeğin aşıları,
-Bebeğin uyku düzeni,
-Bebeğin tırnaklarının kesilmesi ve bakımı,
-Bebeğin ağlaması ve onu sakinleştirmenin püf noktaları  ana başlıkları altında olacaktır.

 Bu eğitimin sonunda elinizde bir planınız oluşmuş olacak. Bebeğinizi nasıl besleyeceksiniz?, Size destek olacak ürünler nelerdir?, bebeğinizi nasıl yıkayacak, altını nasıl temizleyeceksiniz? Kimler ilk günlerde size nasıl destek verebilir? Gibi konuları netleştirmiş olacaksınız. Bunun yanı sıra bebeğiniz için gerçekten neler almalısınız? Bunu da netleştirmiş olacağız.İsteyen anne ve baba bebeklerimiz üzerinde uygulama yapabilecekler..
Eşler isterlerse katılabilirler.

 Eğer sizde bu eğitimimize katılmak isterseniz; ertugrul.esra@gmail.com email atabilirsiniz.
Eğitim Tarihi: 9 Şubat pazar saat 11:00-13:00
Eğitim yerimiz: Bostancı‘dadır. www.marga.com.tr mekan hakkında bilgi edinebilirsiniz.
Ücreti: 100 TL..